C4532NP02E683J230KN | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | C4532NP02E683J230KN |
Description | CAP CER 0.068UF 250V NP0 1812 |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.068 µF ±5% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | C4532NP02E683J230KN Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Series | Features High Temperature |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications |
Part Status Active | Mounting Type |
Capacitance | Package / Case 1812 (4532 Metric) |
Tolerance ±5% | Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.098" (2.50mm) |