C4532NP02W683J320KA
DigiKey Part Number
445-C4532NP02W683J320KATR-ND - Tape & Reel (TR)
445-C4532NP02W683J320KACT-ND - Cut Tape (CT)
445-C4532NP02W683J320KADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C4532NP02W683J320KA
Description
CAP CER 0.068UF 450V NP0 1812
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.068 µF ±5% 450V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
C4532NP02W683J320KA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Series
Features
High Temperature
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.138" (3.50mm)