C4532C0G2W473J230KA is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
TDK
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
TDK
In Stock: 1,829
Datasheet
Upgrade
In Stock: 878
Parametric Equivalent
In Stock: 912
Similar
KYOCERA AVX
Similar
Knowles Syfer
Knowles Syfer
0.047 µF ±5% 450V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)