C3225X7S2A335M200AE
DigiKey Part Number
445-173699-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-173699-1-ND - Cut Tape (CT)
445-173699-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C3225X7S2A335M200AE
Description
CAP CER 3.3UF 100V X7S 1210
Customer Reference
Detailed Description
3.3 µF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7S 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C3225X7S2A335M200AE Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Soft Termination
Part Status
Not For New Designs
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.091" (2.30mm)