CGA6M3X7S2A335M200AE is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
TDK
In Stock: 939
Datasheet
3.3 µF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7S 1210 (3225 Metric)
CGA6M3X7S2A335M200AE
DigiKey Part Number
CGA6M3X7S2A335M200AE-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA6M3X7S2A335M200AE
Description
CAP CER 3.3UF 100V X7S 1210
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CGA6M3X7S2A335M200AE Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Part Status
Active
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.091" (2.30mm)