B82733F2701B001 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Triad Magnetics
In Stock: 0
Datasheet
100 mH @ 10 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 700mA DCR 1.81Ohm (Typ)
B82733F2701B001
DigiKey Part Number
495-2788-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82733F2701B001
Description
CMC 100MH 700MA 2LN TH
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
B82733F2701B001 Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
1.81Ohm (Typ)
Voltage Rating - AC
500V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension
1.043" L x 0.976" W (26.50mm x 24.80mm)
Height (Max)
0.551" (14.00mm)
Inductance @ Frequency
100 mH @ 10 kHz
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pin
Current Rating (Max)
700mA