Image for CMF23H-104700 is not available
CMF23H-104700
DigiKey Part Number
237-CMF23H-104700-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF23H-104700
Description
CMC 100MH 700MA 2LN THROUGH HOLE
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 mH @ 10 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 700mA DCR 1.99Ohm
EDA/CAD Models
CMF23H-104700 Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
1.99Ohm
Manufacturer
Triad Magnetics
Voltage Rating - AC
250V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Bulk
Mounting Type
Through Hole
Part Status
Active
Size / Dimension
1.043" L x 0.976" W (26.50mm x 24.80mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.551" (14.00mm)
Inductance @ Frequency
100 mH @ 10 kHz
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pin
Current Rating (Max)
700mA