B66281G0000X197
DigiKey Part Number
B66281G0000X197-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B66281G0000X197
Description
FERRITE CORE ELP N97 1PC
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Uncoated N97 Ferrite Core ELP Type 0.551" (14.00mm) Length 0.197" (5.00mm) Width Diameter 0.138" (3.50mm) Height
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
B66281G0000X197 Models
Category
Material
N97
Manufacturer
TDK
Gap
Ungapped
Series
Finish
Uncoated
Packaging
Box
Height
0.138" (3.50mm)
Part Status
Active
Length
0.551" (14.00mm)
Core Type
ELP
Width
0.197" (5.00mm)