B57213P0100M351
DigiKey Part Number
495-B57213P0100M351TR-ND - Tape & Reel (TR)
495-B57213P0100M351CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B57213P0100M351
Description
NTC THERMISTOR ICL P13/10
Detailed Description
Inrush Current Limiter 10 Ohms ±20% 5 A 0.571" (14.50mm)
EDA/CAD Models
B57213P0100M351 Models
Category
Tolerance
±20%
Current - Steady State Max
5 A
Series
R @ Current
130 mOhms
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Diameter
0.571" (14.50mm)
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
R @ 25°C
10 Ohms