B32522E6104K000
DigiKey Part Number
495-77145-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32522E6104K000
Description
CAP FILM 0.1UF 10% 400VDC RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF Film Capacitor 200V 400V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial
EDA/CAD Models
B32522E6104K000 Models
Category
Dielectric Material
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.413" (10.50mm)
Tolerance
±10%
Voltage Rating - AC
200V
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - DC
400V