ACM4520V-142-2P-T00 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ACM4520V-142-2P-T00 |
Description | CMC 1A 2LN 1.4 KOHM SMD |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 1.4 kOhms @ 100 MHz 1A DCR 80mOhm |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ACM4520V-142-2P-T00 Models |
Category | Current Rating (Max) 1A |
Manufacturer TDK | DC Resistance (DCR) (Max) 80mOhm |
Series | Voltage Rating - DC 50V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Obsolete | Mounting Type Surface Mount |
Filter Type Power Line | Size / Dimension 0.185" L x 0.177" W (4.70mm x 4.50mm) |
Number of Lines 2 | Height (Max) 0.079" (2.00mm) |
Impedance @ Frequency 1.4 kOhms @ 100 MHz | Package / Case Horizontal, 4 PC Pad |