6TPE100MI is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 1,649
Datasheet
100 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 6.3 V 2917 (7343 Metric) 18mOhm @ 100kHz