ZWS75BAF-15/A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
MEAN WELL USA Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Enclosed AC DC Converters 1 Output 15V 85 ~ 265 VAC Input
ZWS75BAF-12/A
ZWS75BAF-12/A
ZWS75BAF-15/A
DigiKey Part Number
ZWS75BAF-15/A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZWS75BAF-15/A
Description
AC/DC CONVERTER 15V 75W
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
ZWS75BAF-15/A Models
Category
Power (Watts)
Mfr
Applications
ITE (Commercial)
Series
Voltage - Isolation
3 kV
Packaging
Bulk
Efficiency
86%
Part Status
Active
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C (With Derating)
Type
Enclosed
Features
Adjustable Output, PFC, Universal Input
Number of Outputs
1
Mounting Type
Chassis Mount
Voltage - Input
85 ~ 265 VAC
Size / Dimension
5.90" L x 1.97" W x 1.30" H (150.0mm x 50.0mm x 33.0mm)
Voltage - Output 1
15V
Approval Agency
CE
Current - Output 1
5 A