FG24X5R1E226MRT06 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | FG24X5R1E226MRT06 |
Description | CAP CER 22UF 25V X5R RADIAL |
Customer Reference | |
Detailed Description | 22 µF ±20% 25V Ceramic Capacitor X5R Radial |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | FG24X5R1E226MRT06 Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 85°C |
Mfr | Applications |
Series | Mounting Type |
Packaging Cut Tape (CT) Tape & Box (TB) | Package / Case Radial |
Part Status Obsolete | Size / Dimension 0.177" L x 0.118" W (4.50mm x 3.00mm) |
Capacitance | Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm) |
Tolerance ±20% | Lead Spacing 0.197" (5.00mm) |