C3225C0G2W333J250AE
DigiKey Part Number
445-180325-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-180325-1-ND - Cut Tape (CT)
445-180325-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C3225C0G2W333J250AE
Description
CAP CER 0.033UF 450V C0GNP0 1210
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.033 µF ±5% 450V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C3225C0G2W333J250AE Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Soft Termination
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)