CGA6P4C0G2W333J250AE
DigiKey Part Number
445-175717-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-175717-1-ND - Cut Tape (CT)
445-175717-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA6P4C0G2W333J250AE
Description
CAP CER .033UF 450V C0G/NP0 1210
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.033 µF ±5% 450V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CGA6P4C0G2W333J250AE Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)