L08P150D15 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
Tamura
In Stock: 746
Datasheet
Current Sensor 150A 1 Channel Hall Effect, Open Loop Bidirectional Module
L08P150D15
DigiKey Part Number
MT7190-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L08P150D15
Description
CURRENT SENSOR HE/OL 150A
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
L08P150D15 Models
Category
Frequency
DC ~ 100kHz
Mfr
Linearity
±1%
Packaging
Bulk
Voltage - Supply
±15V
Part Status
Obsolete
Response Time
10µs
For Measuring
AC/DC
Current - Supply (Max)
12mA
Sensor Type
Operating Temperature
-10°C ~ 80°C