Image for L08P150D15IPV is not available
L08P150D15IPV
DigiKey Part Number
132-L08P150D15IPV-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L08P150D15IPV
Description
CURRENT SENSOR HE/OL 150A
Manufacturer Standard Lead Time
34 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Current Sensor 150A 1 Channel Hall Effect, Open Loop Bidirectional Module, Single Pass Through
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
L08P150D15IPV Models
Category
Linearity
±1%
Mfr
Voltage - Supply
±12V ~ 15V
Packaging
Tray
Response Time
5µs
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
20mA
For Measuring
AC/DC
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C