MMJCH219NB7102KTPA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
YAGEO
Murata Electronics
Murata Electronics
1000 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
MMJCH219NB7102KTPA01
DigiKey Part Number
587-MMJCH219NB7102KTPA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMJCH219NB7102KTPA01
Description
CAP CER 1000PF 100V X7R 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
MMJCH219NB7102KTPA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)