GCJ219R72A102KA01J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Murata Electronics
In Stock: 70,260
Datasheet
1000 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
GCJ219R72A102KA01J
DigiKey Part Number
490-GCJ219R72A102KA01JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCJ219R72A102KA01J
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
GCJ219R72A102KA01J Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Not For New Designs
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)