MMASU063SCG1R2BFNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Taiyo Yuden
In Stock: 29,920
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 27,778
Walsin Technology Corporation
Datasheet
KEMET
Datasheet
YAGEO
YAGEO
Murata Electronics
Murata Electronics
In Stock: 139
Cal-Chip Electronics, Inc.
Cal-Chip Electronics, Inc.
KYOCERA AVX
Walsin Technology Corporation
1.2 pF ±0.1pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
MMASU063SCG1R2BFNA01
DigiKey Part Number
587-MMASU063SCG1R2BFNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMASU063SCG1R2BFNA01
Description
CAP CER 1.2PF 50V C0G 0201
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±0.1pF
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)