MMASE31LBB5226MTNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Taiyo Yuden
In Stock: 1,775
Datasheet
KYOCERA AVX
In Stock: 241
KEMET
KEMET
TDK
YAGEO
Samsung Electro-Mechanics
Samsung Electro-Mechanics
Cal-Chip Electronics, Inc.
In Stock: 585
Murata Electronics
In Stock: 270
KYOCERA AVX
22 µF ±20% 16V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric)
MMASE31LBB5226MTNA01
DigiKey Part Number
587-MMASE31LBB5226MTNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMASE31LBB5226MTNA01
Description
CAP CER 22UF 16V X5R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MMASE31LBB5226MTNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)