CL31A226MOHNNWE is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 309,195
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 241
Datasheet
KEMET
In Stock: 22,877
KEMET
TDK
YAGEO
Cal-Chip Electronics, Inc.
In Stock: 585
Murata Electronics
In Stock: 270
KYOCERA AVX
Taiyo Yuden
Taiyo Yuden
22 µF ±20% 16V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric)
CL31A226MOHNNWE
DigiKey Part Number
1276-CL31A226MOHNNWETR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL31A226MOHNNWE
Description
CAP CER 22UF 16V X5R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)