MLASL063SB5104MFNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
In Stock: 2,231,612
Datasheet
TDK
YAGEO
Samsung Electro-Mechanics
Cal-Chip Electronics, Inc.
Murata Electronics
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
Vishay Vitramon
0.1 µF ±20% 10V Ceramic Capacitor X5R 0201 (0603 Metric)
MLASL063SB5104MFNA01
DigiKey Part Number
587-MLASL063SB5104MFNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLASL063SB5104MFNA01
Description
CAP CER 0.1UF 10V X5R 0201
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)