GRM033R61A104ME15J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
In Stock: 2,231,612
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 28,526
Datasheet
YAGEO
Samsung Electro-Mechanics
Cal-Chip Electronics, Inc.
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
Taiyo Yuden
Taiyo Yuden
Vishay Vitramon
0.1 µF ±20% 10V Ceramic Capacitor X5R 0201 (0603 Metric)
GRM033R61A104ME15J
DigiKey Part Number
490-GRM033R61A104ME15JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM033R61A104ME15J
Description
CAP CER MLCC
Detailed Description
EDA/CAD Models
GRM033R61A104ME15J Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)