MLASH105SCG150JFNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Taiyo Yuden
In Stock: 26,498
Taiyo Yuden
In Stock: 9,900
Datasheet
KYOCERA AVX
Walsin Technology Corporation
KEMET
YAGEO
Samsung Electro-Mechanics
Murata Electronics
Cal-Chip Electronics, Inc.
Murata Electronics
15 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
MLASH105SCG150JFNA01
DigiKey Part Number
587-MLASH105SCG150JFNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLASH105SCG150JFNA01
Description
CAP CER 15PF 100V C0G/NP0 0402
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MLASH105SCG150JFNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)