MLASE063SB7103MFNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 2,280
Datasheet
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 8,713
Datasheet
Murata Electronics
10000 pF ±20% 16V Ceramic Capacitor X7R 0201 (0603 Metric)
MLASE063SB7103MFNA01
DigiKey Part Number
587-MLASE063SB7103MFNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLASE063SB7103MFNA01
Description
CAP CER 10000PF 16V X7R 0201
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)