GRM033R71C103ME14D
DigiKey Part Number
490-GRM033R71C103ME14DTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GRM033R71C103ME14DCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GRM033R71C103ME14DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM033R71C103ME14D
Description
CAP CER MLCC
Detailed Description
10000 pF ±20% 16V Ceramic Capacitor X7R 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
GRM033R71C103ME14D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)