MCJCU21GBB7103KTPA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Knowles Syfer
Parametric Equivalent
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Walsin Technology Corporation
10000 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
MCJCU21GBB7103KTPA01
DigiKey Part Number
587-MCJCU21GBB7103KTPA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCJCU21GBB7103KTPA01
Description
CAP CER 10000PF 50V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MCJCU21GBB7103KTPA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)