MCASS31QHB7222KTNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
TDK
In Stock: 27,278
Datasheet
TDK
Murata Electronics
Murata Electronics
2200 pF ±10% 630V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
MCASS31QHB7222KTNA01
DigiKey Part Number
587-MCASS31QHB7222KTNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCASS31QHB7222KTNA01
Description
CAP CER 2200PF 630V X7R 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
MCASS31QHB7222KTNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.049" (1.25mm)