GCM31BR72J222KWB1L
DigiKey Part Number
490-GCM31BR72J222KWB1LTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GCM31BR72J222KWB1LCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GCM31BR72J222KWB1LDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCM31BR72J222KWB1L
Description
CAP CER 2200PF 630V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2200 pF ±10% 630V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.049" (1.25mm)