LLXBD3030QKT1R0N is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
Taiyo Yuden
In Stock: 0
MFR Recommended
Taiyo Yuden
In Stock: 1,770
Datasheet
1 µH Shielded Wirewound Inductor 2.1 A 30mOhm 1212 (3030 Metric)
LLXBD3030QKT1R0N
DigiKey Part Number
587-LLXBD3030QKT1R0NTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LLXBD3030QKT1R0N
Description
FIXED IND 1UH 2.1A 30 MOHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
30mOhm
Series
Frequency - Self Resonant
100MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-25°C ~ 120°C
Part Status
Obsolete
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
1212 (3030 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1212
Tolerance
±30%
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)
Current - Saturation (Isat)
2.1A