JMK021BJ472MK-W is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 29,900
Datasheet
4700 pF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 008004 (0201 Metric)
JMK021BJ472MK-W
DigiKey Part Number
587-JMK021BJ472MK-WTR-ND - Tape & Reel (TR)
587-JMK021BJ472MK-WCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
JMK021BJ472MK-W
Description
CAP CER 4700PF 6.3V X5R 008004
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Part Status
Active
Package / Case
008004 (0201 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.010" L x 0.005" W (0.25mm x 0.13mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.005" (0.14mm)