MSASJ021SB5472MWNA01
DigiKey Part Number
587-MSASJ021SB5472MWNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
587-MSASJ021SB5472MWNA01CT-ND - Cut Tape (CT)
587-MSASJ021SB5472MWNA01DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSASJ021SB5472MWNA01
Description
CAP CER 4700PF 6.3V X5R 008004
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4700 pF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 008004 (0201 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MSASJ021SB5472MWNA01 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Active
Package / Case
008004 (0201 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.010" L x 0.005" W (0.25mm x 0.13mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.005" (0.14mm)