GMK212B7334MG-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Taiyo Yuden
In Stock: 71,845
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 35,879
Datasheet
KEMET
TDK
TDK
In Stock: 90
Samsung Electro-Mechanics
Samsung Electro-Mechanics
Murata Electronics
Murata Electronics
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
0.33 µF ±20% 35V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
TAIYO YUDEN MLCCs
GMK212B7334MG-T
DigiKey Part Number
GMK212B7334MG-T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GMK212B7334MG-T
Description
CAP CER 0.33UF 35V X7R 0805
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
GMK212B7334MG-T Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Not For New Designs
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)