CL21B334KBFNNNG is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 62,436
Datasheet
Parametric Equivalent
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 200,904
Datasheet
Direct
TDK
Direct
Murata Electronics
Murata Electronics
KYOCERA AVX
Upgrade
Upgrade
KYOCERA AVX
Würth Elektronik
KEMET
KEMET
0.33 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
CL21B334KBFNNNG
DigiKey Part Number
CL21B334KBFNNNG-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL21B334KBFNNNG
Description
CAP CER 0.33UF 50V X7R 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
CL21B334KBFNNNG Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)