C0805C334K5RACTM is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 35,373
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Walsin Technology Corporation
Würth Elektronik
YAGEO
Holy Stone Enterprise Co., Ltd.
TDK
0.33 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
cut-tape-render
C0805C334K5RACTM
DigiKey Part Number
399-C0805C334K5RACTMTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805C334K5RACTM
Description
CAP CER 0.33UF 50V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)