XYCBBCNANF-20.000000 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
Similar
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
TXC CORPORATION
Abracon LLC
ECS Inc.
In Stock: 283
Jauch Quartz
Jauch Quartz
20 MHz ±10ppm Crystal 10pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
XYCBBCNANF-20.000000
DigiKey Part Number
1664-1485-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XYCBBCNANF-20.000000
Description
CRYSTAL 20.0000MHZ 10PF SMD
Detailed Description
EDA/CAD Models
XYCBBCNANF-20.000000 Models
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
20 MHz
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.100" L x 0.081" W (2.55mm x 2.05mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Load Capacitance
10pF