ECS-200-8-37CKM
DigiKey Part Number
XC1542TR-ND - Tape & Reel (TR)
XC1542CT-ND - Cut Tape (CT)
XC1542DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-200-8-37CKM
Description
CRYSTAL 20.0000MHZ 8PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 MHz ±10ppm Crystal 8pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ECS-200-8-37CKM Models
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
20 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)