PAT0510S-C-7DB-T10
DigiKey Part Number
PAT05S7TR-ND - Tape & Reel (TR)
PAT05S7CT-ND - Cut Tape (CT)
PAT05S7DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PAT0510S-C-7DB-T10
Description
RF ATTENUATOR 7DB 50OHM 0402
Detailed Description
RF Attenuators 7dB 0 Hz ~ 10 GHz 50 Ohms 32mW 0402 (1005 Metric)
Category
Frequency Range
0 Hz ~ 10 GHz
Power (Watts)
32mW
Impedance
50 Ohms