PAT0510S-C-5DB-T10
DigiKey Part Number
408-1666-2-ND - Tape & Reel (TR)
408-1666-1-ND - Cut Tape (CT)
408-1666-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PAT0510S-C-5DB-T10
Description
RF ATTENUATOR 5DB 50OHM 0402
Manufacturer Standard Lead Time
42 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Attenuators 5dB 0 Hz ~ 10 GHz 50 Ohms 32mW 0402 (1005 Metric)
Category
Frequency Range
0 Hz ~ 10 GHz
Power (Watts)
32mW
Impedance
50 Ohms