CDRH127C/ANP-470MC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Pulse Electronics
In Stock: 960
Datasheet
Direct
Pulse Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Similar
CODACA
In Stock: 137
Image for CDRH127C/ANP-470MC is not available
CDRH127C/ANP-470MC
DigiKey Part Number
CDRH127C/ANP-470MC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDRH127C/ANP-470MC
Description
FIXED IND 47UH 2.1A 64.7 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 µH Shielded Inductor 2.1 A 64.7mOhm Max Nonstandard
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
64.7mOhm Max
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.315" (8.00mm)