ESDA25W5
DigiKey Part Number
497-ESDA25W5TR-ND - Tape & Reel (TR)
497-ESDA25W5CT-ND - Cut Tape (CT)
497-ESDA25W5DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ESDA25W5
Description
TVS DIODE 24VWM SOT3235
Customer Reference
Detailed Description
Clamp Ipp Tvs Diode Surface Mount SOT-323-5
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ESDA25W5 Models
Category
Power - Peak Pulse
150W
Mfr
Power Line Protection
No
Series
Applications
General Purpose
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Type
Zener
Package / Case
5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Unidirectional Channels
4
Supplier Device Package
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
24V
Base Product Number
Voltage - Breakdown (Min)
25V