SIT9387AE-2B1-33E300.000000G
DigiKey Part Number
1473-31292-2-ND - Tape & Reel (TR)
1473-31292-1-ND - Cut Tape (CT)
1473-31292-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT9387AE-2B1-33E300.000000G
Description
MEMS OSC XO 300.0000MHZ LVDS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
300 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Mfr
Current - Supply (Max)
89mA
Series
Ratings
AEC-Q100
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Current - Supply (Disable) (Max)
67mA
Output
LVDS
Base Product Number
Voltage - Supply
3.3V