SIT9386AI-2B3-33E125.000000
DigiKey Part Number
1473-SIT9386AI-2B3-33E125.000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT9386AI-2B3-33E125.000000
Description
125MHZ XO (STANDARD) LVDS OSCILL
Customer Reference
Detailed Description
125 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
79mA
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Current - Supply (Disable) (Max)
58mA