SIT9386AE-2B2-33E125.000000
DigiKey Part Number
1473-SIT9386AE-2B2-33E125.000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT9386AE-2B2-33E125.000000
Description
MEMS OSC 125.0000MHZ LVDS
Customer Reference
Detailed Description
125 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SIT9386AE-2B2-33E125.000000 Models
Category
Frequency Stability
±25ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Series
Current - Supply (Max)
79mA
Packaging
Strip
Ratings
AEC-Q100
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Current - Supply (Disable) (Max)
58mA
Voltage - Supply
3.3V