SIT9367AI-2B1-25N500.000000
DigiKey Part Number
1473-SIT9367AI-2B1-25N500.000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT9367AI-2B1-25N500.000000
Description
MEMS OSC XO 500.00MHZ LVDS
Customer Reference
Detailed Description
500 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 2.5V 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
2.5V
Mfr
Frequency Stability
±20ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
85mA
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
6-PQFD (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Output
LVDS
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)