SIT9367AC-2CF-33N408.000000X
DigiKey Part Number
1473-SIT9367AC-2CF-33N408.000000XTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT9367AC-2CF-33N408.000000X
Description
OSC MEMS 3.3V 5032 LVDS
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
408 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 3.3V 6-SMD, No Lead Exposed Pad
Category
Frequency Stability
±10ppm
Mfr
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Series
Current - Supply (Max)
85mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Base Resonator
Supplier Device Package
6-PQFV (5x3.2)
Type
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Output
LVDS
Base Product Number
Voltage - Supply
3.3V