SIT9365AE-2B2-25E200.000000
DigiKey Part Number
1473-SIT9365AE-2B2-25E200.000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT9365AE-2B2-25E200.000000
Description
MEMS OSC XO 200.0000MHZ LVDS
Customer Reference
Detailed Description
200 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 2.5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
2.5V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max)
79mA
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Current - Supply (Disable) (Max)
58mA