SIT8924BA-23-33N-10.000000
DigiKey Part Number
1473-SIT8924BA-23-33N-10.000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT8924BA-23-33N-10.000000
Description
MEMS OSC XO 10.0000MHZ LVCMOS
Customer Reference
Detailed Description
10 MHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 3.3V 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Strip
Supplier Device Package
4-PQFN (3.2x2.5)
Type
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)